turanturan.com.tr: Siğil Tedavisi

Siğil oluşumunun omurga nedeni HPV adı verilen human papilloma virarkaür. Farklı bir deyiş ile HPV olarak adlandırılan kişioğlu papilloma virüslerinin amil olduğu bir enfeksiyondur. Bahsi güzeşte HPV virüsünün utanmaü fazla türü mevcuttur. Hpv yani Human papilloma virüsü derinin en üst kısmında mevcut hücreleri etkilemekte ve böylelikle hücrelerin çoğalmasına, keratinlerin üremesine neden olur. Siğiller ekseri insanoğluın ten rengine gereğince oluşmaktadır. Tenha iki tür siğil HPV kaynaklı değildir. Bunlar göbekli siğil ve seboreik siğillerdir. Bu siğil türlerinin ikisi de çın siğil değillerdir. Siğil Kesinlikle Geçer? Normalde siğillerin çokları kişioğlu vücudu karınin zararlı olmamakta ve herhangi bir otama uygulanmaksızın hudayinabit geçebilmektedir. Bununla baş başa huzursuz edici olan ya da genital bölgede çıdem siğillerin ise otama edilmesi gereklidir. Siğillerde nezif ya da iltihaplanma mevcutsa, atopik dermatit kabil sair cilt emrazı ile baş başa görülüyorsa, göbekli siğil olarak maruf molluskum kontagiosum türünde bir siğilse, bazı cilt incitmebeni türleri ile karışabileceğinden yaşa bağlı seboreik siğil varsa kesinlikle mütehassıs bir cilt doktoruna danışma edilmelidir.

Genital siğillerin belirtilerinin çok ziyade olduğunu söylemeyiz. Çoğunlukla bu siğiller çıkmaya başladığında hastalar doktora başvuruyor ve tanı konuyor. Siğillerin cihetı nöbet kaşıntı, yanma ve nezif kabil problemler da yaşanabiliyor. Genital Siğil Niçin Oluşur? Genital bölgede siğil oluşmasının nedeni HPV virüsüdür. Bu virüsün çok adetda farklı madun türü bulunuyor ve bu türlerden kimiları hem hanımlarda hem de erkeklerde genital siğillere neden oluyor. Fakat bazı kişilerde siğiller ya da herhangi farklı bir karine de ortaya çıkmayabiliyor. Bir sair deyişle enfekte olan kişilerde belirtiler gözlemlenmeyebilir. Genital Siğil İçin Risk Faktörleri Nelerdir? Er yaşlarda eşeysel ilişkiye doğmak Çok adetda partnerle korunmasız ilişkiye fethetmek Eşeysel yolla bulaşan farklı emrazın kişide olması Muafiyet sisteminin ince yapılı olması HPV Enfeksiyonu, Genital Siğil Haricinde Hangi Hastalıklara Maksat Hevesliar? HPV enfeksiyonunun sıklıkla uğur haristığı problemlerın başında genital bölgede siğiller çıkması geliyor. Bununla baş başa rahim ağzı kanseri vakalarının eke kısmınden bu virüs sorumludur. Genital Siğil Hamilelikte Sıkıntı Yaratır Mı? Gebeliğe bağlı ekstra bir sıkıntı meydana gelmez. Yalnızca genital siğillerin bazı bölgelerde olması yerinde doğumda aşırı gerilmeye bağlı kanamalar mümkün. Özellikle vajinal duvarda mevcut ve ebatları eke olan siğillerde bu sorun yaşandaçyor. Genital Siğil Oluşumunu Önlemek Olabilir Başöğretmen? Genital siğillerin oluşmasını önlemenin ilk yolu kondom kullanımıdır. Çünkü HPV virüsü eşeysel yolla bulaşıyor ve bulaşmasını önlemek karınin de eşeysel ilişkide kondom kullanılması ögönen taşıyor. Aynı zamanda bu virüse müteveccih olarak geliştirilen aşılar da mevcuttur. Hanımefendilerin oldukça canlı eşeysel yaşyalnız başlamadan önce aşı yapmış oldurmalarında kâr var. 9 yaş üstü olan kız ve erkek çocuklara aşı mimarilması mümkün olabiliyor. Fakat bu dönemde aşı mimarilmadıysa ilerleyen dönemlerde de mimarilabilir. 45 yaşına denli olan hanımlar HPV virüsüne müteveccih aşılardan faydalanabilir.

siğil tedavisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Fiyatları https://odyoloji.name.tr/ https://ilksayfaseo.name.tr/ https://seyahat.name.tr/ https://osmaniyewebtasarimseo.name.tr/ https://mikrodalgafirinlar.name.tr/ Heets Satın Al
Puro Satın Al puff bar satın al
instagram takipçi satın al